Proč konzumovat omega 3 mastné kyseliny když kojím?

Určitě víte, že pro zdraví dítěte je velmi důležitá kvalita mateřského mléka. Víte také, že dodatečný příjem omega 3 mastných kyselin má pozitivní vliv na vývoj mozku a zraku dítěte?

Novopečení rodiče mohou mít někdy pocit, že nést zodpovědnost za úplně nový život je nadlidský úkol. Je úplně normální mít obavu z toho, že něco zkazíte. Proč moje miminko tolik křičí, jak ho mám uspat, vyvíjí se tak, jak má? Pamatujte si však, že se to téměř vždy podaří a že miminko vyroste a bude zdravé.

Většina rodičů se naštěstí nemusí trápit tím, co bude miminko jíst. Příroda totiž vybavila maminky optimální stravou pro novorozence, tedy mateřským mlékem. Z toho důvodu je extrémně důležité dbát na to, aby maminky přijímaly všechny živiny, které v období kojení potřebují.

Podle zdravotnických organizací totiž obsah živin v mateřském mléce závisí na tom, co matka jí. Proto by strava kojící matky měla být vyvážená, měla by jí dodávat dostatek energie pro tvorbu mléka a měla by obsahovat všechny živiny, které v období kojení potřebují jak matka, tak dítě. Pro kojící matky platí, s několika výjimkami, stejná doporučení ohledně zdravé stravy jako pro zbytek populace.

Jednou z živin, na jejichž příjem je zapotřebí v době kojení obzvláště dbát, jsou omega 3 mastné kyseliny. Ty totiž obsahují mastnou kyselinu DHA, která podporuje optimální vývoj mozku a zraku! Právě mozek a zrak procházejí během prvního roku života významným vývojem, proto je tak důležité, aby miminko přijímalo dostatek této mastné kyseliny. Myslete jen na to, co všechno se váš malý drobeček bude muset naučit, a na všechny věci, které během života uvidí poprvé!

Hlavním zdrojem vitaminu D je rybí olej, mnoho lidí ovšem nekonzumuje dostatek tučných ryb. Proto Norský zdravotní ústav doporučuje jako alternativu pravidelné užívání rybího oleje, aby se zvýšil obsah vitaminu D v mateřském mléce. Rybí olej Möller´s navíc obsahuje i omega 3 mastnou kyselinu DHA, jejíž užívání Norský zdravotní ústav těhotným také doporučuje.

Být rodičem je zázrak, který je však spojen i s celou řadou obav. Možná vám pomůže, když si zapamatujete, že 99 % všech obav je zbytečných a že ze všeho nejdůležitější je řídit se zdravým rozumem a poskytovat svému dítěti hodně, ale opravdu hodně lásky.

Zdroj: Helsedirektoratet (Norský zdravotní ústav)

Naše výrobky