Co je omega-3?

Omega-3 pomáhají budovat a udržovat zdravé tělo

Omega-3 mastné kyseliny podporují udržení běžných funkcí v našem těle. Tyto kyseliny si však naše tělo neumí vyrobit samo, proto je musíme přijímat z potravy nebo doplňků stravy. Náš jídelníček obsahuje příliš mnoho omega-6 a velmi málo omega-3. 

Blahodárné účinky omega-3 mastných kyselin na mozek, oči a srdce jsou všeobecně známy a existují na jejich účinky stovky klinických studijí.

Účinné složky EPA a DHA přispívají k udržení normální funkce mozku a zraku. Přispívají ke zdravému fungování srdce, krevního tlaku a hladiny triglyceridů v krvi. Příznivě tak působí proti kardiovaskulárním obtížím. Posilují kosti a klouby. Chrání buňky před působením stresu a posilují imunitu. Účinně se podílí na zdravém vývoji dětí. 

Olej z tresčích jater je jedním z nejlepších zdrojů omega-3

Omega-3 mastné kyseliny jsou přirozenou součástí každé naší buňky a mají esenciální vlastnosti. Znamená to, že si je člověk neumí vyrobit sám a musí je získávat z běžné potravy. 

Omega-3 mastné kyseliny, které mají prokazatelně příznivý vliv na naše zdraví, se nacházejí v mořských zdrojích, zejména v tučných rybách. Olej z tresčích jater poskytuje vysoké množství omega-3 mastných kyselin z přírodního zdroje. Dále obsahuje vitamin A a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému. 

Pro své zdraví bychom měli v rámci vyváženého stravování jíst minimálně 3 x týdně rybu. Pokud se nám to nedaří, je ideálním řešením denní užívání rybího oleje. 

Jedna lžička rybího oleje, jakožto denní dávka, odpovídá zhruba 3 porcím (přes 0,6 kg) v severních mořích lovené tresky.

Základem zdraví je naše strava – správný obsah a podíl látek. Udržujme rovnováhu.

Jedním z klíčových ukazatelů je poměr omega-3 ku omega-6 nenasycených mastných kyselin. Ideální poměr těchto kyselin můžeme vyčíslit 1:3, ale ten dosahují jen Japonci a Skandinávské země se jim blíží. Průměrný poměr omega-3 a omega-6 v české populaci je 1:15. A právě vysoký příjem omega-6 z rostlinných olejů, obilovin, ale také z masa či vajec zvířat, způsobuje prozánětlivé prostředí vedoucí k rozvoji civilizačních onemocnění.

Obecně jsou právě omega-6 prozánětlivým faktorem a omega-3 tím protizánětlivým. Každodenním doplňováním omegy-3 tak vyrovnáváme disbalanci těchto dvou mastných kyselin a přispíváme tak ke svému zdraví. 

Světový producent Orkla si ve výrobním závodu prémiového rybího oleje Möller’s v norském Oslu zakládá na striktní kontrole kvality veškerých svých produktů.

Jedním z nejdůležitějších sledovaných parametrů je hodnota TOTOX (TOTal OXidation value). Stanovuje se jako hodnota čistoty rybího oleje. Hodnota TOTOX udává stupeň oxidace a tím i hodnotu škodlivých účinků produktu. Oxidace negativně ovlivňuje chuť oleje a způsobuje jeho nepříjemný zápach. Hodnota TOTOX – oxidační hodnota prémiového oleje Möller’s neboli hodnota “čerstvosti” oleje (čím nižší, tím čerstvější) – se u olejů Möller’s pohybuje v tom nejnižším rozmezí, což potvrzuje vysokou čerstvost oleje.

Hodnota nad 26 je pro lidský organismus škodlivá. Žádný z produktů Möller’s této hodnoty nikdy nedosáhl, naopak rybí oleje Möller’s prokazují vždy velmi nízkou hodnotu. Eqology Pure Arctic Oil, kam spadá prémiový olej Möller’s, má hodnotu TOTOX 4-6, což je v současnosti nejlepší a nejčistší Omega-3 produkt na světě.

Během procesu rafinace se u oleje z tresčích jater Möller’s využívá teplo, neboť je to nezbytný krok k odstranění možných kontaminantů z životního prostředí. Použití tepla nemá vliv na množství omega-3 mastných kyselin v oleji obsažených. Oleje, které rafinované nejsou, mají obsah kontaminantů mnohem vyšší.  Při výrobě je dále pečlivě hlídán výskyt veškerých těžkých kovů. Měří se vždy každá šarže a vše musí odpovídat stanovené normě.  

Výhody (účinky)

Olej z tresčích jater je dobrým zdrojem omega-3, vitamínu A a D

Olej z tresčích jater je jedním z nejlepších zdrojů omega-3, navíc obsahuje vitamin A a D. Tyto vitaminy podporují normální fungování imunitního systému.

Møllers Amazon - Rania (15)

Olej z tresčích jater obsahuje vitamín D, který je důležitou živinou pro dospělé i děti

Další výhodou oleje z tresčích jater je obsah vitamínu D, který je důležitou živinou pro každého z nás. Je potřebný pro normální růst a vývoj kostí u dětí. Napomáhá vstřebávání vápníku a fosforu a přispívá také k udržení normálního stavu zubů.

B17R5676

DHA omega-3 mastné kyseliny pro podporu našeho mozku

Náš nejdůležitější mentální počítač těží z DHA omega-3 mastné kyseliny. Denní příjem 250 mg DHA přispívá k normální činnosti mozku.

Møllers Amazon - Jelly Fish - Alexandra 6

Podpořte zdraví očí pomocí DHA omega-3 mastné kyseliny

Vitamin A a DHA přispívá jako jedinečná živina v sítnici k normálnímu vývoji zraku. U kojenců do 12 měsíců se příznivého účinku dosáhne při denním příjmu 100 mg DHA. V pozdějším věku od tří let věku přispívá denní příjem 250 mg DHA k udržení normálního zraku.

Møllers Amazon - Total - Ingvild & Elselill (10)

Pečujte o své srdce s omega-3

Denní příjem 2 g DHA a EPA přispívá k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi. EPA a DHA také přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 250 mg EPA a DHA.

B17R4583

Podpora svalů

Pokud budeme později v životě užívat olej z tresčích jater jako zdroj omega-3, budeme těžit z účinků vitaminu D. Vitamin D přispívá k udržení normální funkce svalů.

B17R4880

Omega-3 jsou důležité ještě předtím, než se vaše dítě narodí

Strava matky během těhotenství ovlivňuje zdraví jejího dítěte, a to jak v děloze, tak po porodu během laktace. Části DHA omega-3 mastné kyseliny, které matka přijímá během těhotenství a kojení, se přenášejí na dítě a přispívají tak k normálnímu vývoji mozku a zraku plodu a kojených dětí. Příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 200 mg DHA navíc k doporučenému dennímu příjmu omega-3 mastných kyselin pro dospělé, tj. 250 mg DHA a EPA.

 

B17R6189

Pro celou rodinu

Skvělý start do nového života

Od 1 roku do 3 let

Získání všech potřebných živin je zvláště důležité v prvních letech života. Olej z tresčích jater, který je dobrým přírodním zdrojem omega-3 mastných kyselin DHA a je bohatý na vitaminy D a A. Ty jsou nezbytné pro růst dětí a normální vývoj zejména jejich kostí. 

Příjem omega-3 mastných kyselin DHA přispívá k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku. Příznivého účinku se dostane při denním příjmu 100 mg DHA.  

Doporučená denní dávka: 
4 týdny-6 měsíců: 2,5 ml oleje z tresčích jater
6 měsíců-3 roky: 5 ml oleje z tresčích jater

Podívejte se na Miminko

Důležité pro zdraví dětí

3-6 let

DHA omega-3 mastné kyseliny jsou základní složkou buněčné membrány mozku a sítnice oka. Zásobování dětí výživou s dostatečným množstvím omega-3 mastných kyselin ve stravě nebo s doplňky stravy může být pro jejich zdraví klíčové.

DHA omega-3 mastné kyseliny přispívají k udržení normální činnosti mozku, kdy příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 250 mg DHA. Omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA přispívají ke správné funkci srdce, kde příznivého účinku je dosaženo při denním příjmu 250 mg DHA a EPA.

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému a k udržení normální funkce kostí a svalů. Vitamin A přispívá k udržení normálního zraku.

Doporučená denní dávka pro děti od 3 let a dospělé je 5 ml (1 čajová lžička).

Podívejte se na Děti a dospívající

Doplňte stravu v době rychlého růstu a vývoje

6-18 let

Získání dobře vyvážené výživy během dospívání může být náročné. V období rychlého růstu a vývoje je to však velmi důležité.

Möller’s vyvinul také rybí olej s příchutí malin – chutné želé tablety s olejem z tresčích jater s vitamíny A, C a D. Užívání omega-3 mastných kyselin a vitamínů je snadné a zábavné.

DHA omega-3 mastné kyseliny přispívají k udržení normální činnosti mozku, kdy příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 250 mg DHA. Omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA přispívají ke správné funkci srdce, kde příznivého účinku je dosaženo při denním příjmu 250 mg DHA a EPA.

Vitamin D přispívá ke správné funkci imunitního systému a k udržení normální funkce kostí a svalů. Vitamin A přispívá k udržení zdravého zraku.

Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 3 let (schopné žvýkat kapsle) jsou 2-4 žvýkací kapsle.

Podívejte se na Děti a dospívající

Význam omega-3 v těhotenství a pro prenatální vývoj

Těhotenství

Důležitá je dostatečná konzumace omega-3 mastných kyselin v těhotenství pro prenatální vývoj.

Strava matky během těhotenství ovlivňuje zdraví jejího dítěte, a to jak v děloze, tak po porodu během laktace.

Příjem DHA omega-3 mastných kyselin v těhotenství přispívá k normálnímu vývoji mozku a zraku u plodu.

Příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 200 mg DHA matky navíc k doporučenému dennímu příjmu omega-3 mastných kyselin pro dospělé, tj.: 250 mg DHA a EPA.

Doporučená denní dávka je 5 ml (1 čajová lžička).

Podívejte se na Dospělí

Omega-3 důležité pro srdce a kardiovaskulární systém

Dospělí

Péče o své srdce je důležitá v každé fázi života.

Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce, příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 250 mg EPA a DHA.

Denní příjem 2 g DHA a EPA přispívá k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi.

Doporučená denní dávka pro dospělé je 5 ml (čajová lžička) až 10 ml.

Podívejte se na Dospělí

Zdravé stárnutí s olejem z tresčích jater

50+

Olej z tresčích jater je zdroj vitaminu D, důležitý pro zdravé stárnutí. Vitamin D pomáhá udržovat normální stavbu kostí, funkci svalů a pojivové tkáně, z velké části přítomné v kloubech. Pomáhá také udržovat normální vidění. 

Check out 50+ 

 

Pro celou rodinu

? Zdravé stárnutí s olejem z tresčích jater

Olej z tresčích jater je také přírodní zdroj vitamínu D, který je důležitý pro zdravé stárnutí. Vitamín D pomáhá udržovat normální stavbu kostí, funkci svalů a pojivové tkáně, kterých je v kloubech mnoho. Pomáhá také udržovat normální zrak. 

Přejít na Möller’s Cod Liver Oil (Lemon) 

Skvělý start pro nový život

Olej z tresčích jater je výborným zdroj omega-3 mastných kyselin DHA a EPA a navíc je olej z tresčích jater bohatý na vitamíny A a D. Vitamín A pomáhá udržovat normální zrak. Vitamíny A a D přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitamín D je nezbytný pro normální pro normální růst a vývoj dětských kostí. DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku, kdy se příznivého účinku dosáhne při denním příjmu 250 mg DHA. DHA a EPA mají pozitivní vliv na normální činnost srdce při denním příjmu 250 mg DHA a EPA. 

Podívejte se na Möller’s Můj první rybí olej bez příchutě

Skvělý start pro nový život

Olej z tresčích jater je jeden z nejlepších zdrojů omega-3, jehož výhodou je přirozeně se vyskytující vitamín A a D. Tyto vitamíny fungují v kombinaci s dalšími živinami k udržení normálně fungujícího imunitního systému, který je poté schopen bojovat s infekcí. 

Podívejte se na Möller’s Můj první rybí olej bez příchutě

A great start for a new life

Cod liver oil is one of the best sources of omega-3, with the added benefit that it naturally contains vitamin A and D. These vitamins work in combination with other nutrients to maintain a normally functioning immune system. This is how you give yourself strength to fight infection.

Check out Möller’s Pharma My First Omega-3

A great start for a new life

Cod liver oil is one of the best sources of omega-3, with the added benefit that it naturally contains vitamin A and D. These vitamins work in combination with other nutrients to maintain a normally functioning immune system. This is how you give yourself strength to fight infection.

Check out Möller’s Pharma My First Omega-3

A great start for a new life

Cod liver oil is one of the best sources of omega-3, with the added benefit that it naturally contains vitamin A and D. These vitamins work in combination with other nutrients to maintain a normally functioning immune system. This is how you give yourself strength to fight infection.

Check out Möller’s Pharma My First Omega-3

A great start for a new life

Cod liver oil is one of the best sources of omega-3, with the added benefit that it naturally contains vitamin A and D. These vitamins work in combination with other nutrients to maintain a normally functioning immune system. This is how you give yourself strength to fight infection.

Check out Möller’s Pharma My First Omega-3

Otázky & odpovědi

Omega-3 se skládají z různých mastných kyselin, jako je EPA, DHA a ALA. EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které mají prokázané různé příznivé účinky na zdraví. 

Naše tělo si nedokáže vyrobit omega-3 mastné kyseliny samo, proto je musíme přijímat z potravy nebo doplňků.

Olej z tresčích jater se vyrábí z čerstvých jater tresek. Je přirozeným zdrojem omega-3 ve vysokém množství. Omega-3 je označení pro mastné kyseliny, z nichž některé mají prokázaný příznivý účinek na mozek, oči a srdce.

DHA přispívá k udržení normální funkce mozku a zraku. EPA a DHA přispívají ke správné činnosti srdce.

Některé omega-3 mastné kyseliny jsou důležité živiny, které je třeba přijímat po celý rok. Zvláště pokud je ve stravě nízký příjem ryb. V některých zemích, jako je Dánsko, úřady doporučují týdenní příjem 350 g ryb (200 g tučných ryb). Množství omega-3 mastných kyselin je vysoké v tučných rybách.

Möller’s doporučená dávka oleje z tresčích jater je 5 ml. Je to množství ve větší lžičce nebo dětské lžíci. Pro srovnání, normální polévková lžíce pojme 10 ml.

Během těhotenství může být suplementace omega-3 mastných kyselin a vitaminu D prospěšná. Příjem DHA matkou přispívá k normálnímu vývoji mozku a očí plodu. Příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 200 mg DHA navíc k doporučenému dennímu příjmu omega-3 mastných kyselin pro dospělé, tj.: 250 mg DHA a EPA. Vitamin D je nezbytný pro vstřebávání vápníku a fosforu.

Naším cílem je snížit množství odpadu v našich továrnách o 50 %. Pokud jde o obaly, máme cíl 100% recyklovatelné obaly do roku 2025.

Je pro nás také cílem, aby obaly pocházely v co největší míře z recyklovaných nebo obnovitelných zdrojů. Skleněná láhev Möller’s je recyklovatelná. Kapsle jsou v obalech z recyklovaného plastu a obal je recyklovatelný.

Omega-3 z mořských zdrojů

Omega-3 mastné kyseliny se nacházejí v řadě potravin, z nichž nejbohatším zdrojem jsou mořské. Tučné ryby jako makrela, sardinky, losos, pstruh, ančovičky a sledě jsou bohaté na mořské mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, jako jsou EPA a DHA.

Möller´s olej z tresčích jater se vyrábí z jater tresky severovýchodní arktické. Tento olej, který je bohatý na omega-3 a další živiny, je šetrně extrahován z jater.

receta de pescado

Add Your Heading Text Here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.