Omega 3 pomáhají udržovat vaše zdraví

Omega 3 mastné kyseliny mají mnoho pozitivních účinků na zdraví a přispívají ke zdravému vývoji.

V České republice doporučujeme podávání rybího oleje Mollers Omega 3 Můj první rybí olej dětem od 1 roku věku. Ostatní rybí oleje Mollers jsou určené dětem od 3 let. Současně je obecně známo, že užívání omega 3 mastné kyseliny DHA během těhotenství podporuje vývoj oční sítnice u plodu a přímo tak ovlivňuje jeho ostrost vidění. Vědecké studie navíc prokazují souvislost mezi matčiným užíváním DHA v průběhu těhotenství a vývojem mozku a zraku u plodu. Po celou dobu růstu dítěte je vitamin D důležitý pro vývoj kostry. Co myslíte, je tedy něco jednoduššího, než užívat jednu lžičku rybího oleje denně, abyste sobě i svým dětem zajistili takto úžasný vývoj?

Ovšem i starší děti a dospělí potřebují mastné kyseliny DHA a EPA, které přispívají k udržení normální činnosti mozku* a srdce**. DHA přispívá též k zachování normálního stavu zraku* u dospělých a starších osob. Vitaminy A a D přispívají k normální funkci imunitního systému a připravují nás na náročné zimní období.

Pojem omega 3 mastné kyseliny je souhrnným názvem pro skupinu polynenasycených mastných kyselin. U některých z nich byly zdokumentovány pozitivní účinky na zdraví. Proto je důležité vybírat si výrobky, které vám dodají omega 3 mastné kyseliny s prokázaným zdravotním účinkem, jako jsou DHA a EPA. Omega 3 mastné kyseliny DHA a EPA jsou dlouhé pružné mastné kyseliny, které je důležité mít v buněčných membránách srdce a žil.


Jelikož mastné kyseliny jsou stavebními kameny všech buněk lidského těla, je dostatečný přísun omega 3 mastných kyselin relevantní pro osoby každého věku. Rybí olej Möller’s obsahuje omega 3 mastné kyseliny DHA a EPA a vitaminy A, D a E. Nemáte-li rádi tekutý rybí olej, zkuste jeho variantu v kapslích. 

* Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg DHA denně

** Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg EPA a DHA denně

Naše výrobky